Pracownia Kulinarna Basenowa w Żarkach

Strona główna » Baza noclegowa i gastronomiczna » Gdzie zjeść » Pracownia Kulinarna Basenowa w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Regionalne i lokalne smaki, potrawy kuchni żydowskiej i śląskiej, ale  w nowoczesnym wydaniu znajdziemy w karcie w nowej restauracji obok basenu kąpielowego w Żarkach. Do dyspozycji 60 miejsc siedzących, w okresie wiosenno-letnim taras ze strefą wypoczynku chillout oraz parking. Dla najmłodszych kącik zabaw i specjalne menu. Można tu organizować przyjęcia i przyjechać z grupą w ramach wycieczki, a także zamówić catering - nie tylko na święta.

- Przekonujemy gości, że lokalnie, po śląsku i po polsku znaczy bardzo smacznie – mówi Przemek Bialik, szef kuchni i właściciel Pracowni Kulinarnej Basenowa. On sam jest mieszkańcem Żarek. Zdobywał doświadczenie w najlepszych restauracjach hotelowych na Jurze, pracował na Rodos, ma na koncie staże w Wierzynku w Krakowie oraz Belvedere w Warszawie.

 – Każda tradycyjna potrawa jest podana w nowej odsłonie. Wiemy, że goście na Jurze, ale i mieszkańcy szukają dobrych regionalnych smaków. Historyczne miasteczko Żarki jest idealne, aby te potrawy, również żydowskie promować. U nas można posmakować kugla ziemniaczanego czy karpia po żydowsku – zachęca P. Bialik. Dania z karty, a na co dzień zestaw dnia w korzystnej cenie. 

W karcie zwraca uwagę wyśmienity śledź na tatarczuchu -  lokalnym słodkawym regionalnym chlebie; tatar w nieco innej odsłonie, czy gęsie pipki. Jest i karp i łosoś, a także pstrąg. Wśród zup: flaki wołowe, rosół, krem z pomidorów. Są i sałaty, ale oczywiście z twistem, czyli np. z opalanym serem kozim, oczywiście lokalnym. Wśród dań głównych znajdziemy: kaczkę, golonko, polędwicę wołową, schab. Są też pyzy z kaczką i kaszą gryczaną, a także pierożki ravioli ze szpinakiem. Miłośnicy słodkiego też nie będą zawiedzeni: semifreddo kawowe oraz lody karmelowe, ale z zaskakujacym dodatkiem plastra miodu i precla żydowskiego. Osobne menu jest dla dzieci: rosół, pomidorowa, ale i pulpety z indyka, łosoś na parze, kluski śląskie oraz naleśniki. W ofercie piwa lokalne z Browaru Jan.

- Stawiamy na sezonowe zmiany w karcie, wysoką jakość produktów. Zapraszamy gości indywidualnych, a także grupy o różnym profilu działalności, również szkolne czy grupy pasjonatów organizujące eventy na Jurze  – zachęca P. Bialik. – Zależy mi, aby Basenowa znalazła się w sieci Śląskich Smaków.

Na miejscu można zamówić catering na różne uroczystości. Każde spotkanie towarzyskie jest dobrą okazją, aby spróbować lokalnych smaków. W restauracji można organizować przyjęcia okolicznościowe.

Dane teleadresowe:

Pracownia Kulinarna Basenowa

ul. Wierzbowa 21, 42 – 310 Żarki

tel. 731 400 375

e-mail: restauracja.basenowa@gmail.com

Fb: https://www.facebook.com/pracowniakulinarnabasenowa

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy