Mikołajkowo, turystycznie i świątecznie w gminie Żarki

Strona główna » Aktualności » Mikołajkowo, turystycznie i świątecznie w ...

wielkość tekstu:A | A | A

Gdzie można spotkać św. Mikołaja? Gdzie będą warsztaty robienia pierniczków, a gdzie można zrobić pierogi? Skąd bierze się mąka na te pierogi? Na te wszystkie pytania odpowiemy tym, którzy przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzą Gminę Żarki. Etnojura przygotowała specjalny pakiet warsztatów wyjazdowych i wspólnie z nimi można wykonać przepiękne ozdoby świąteczne.

I tak 3 grudnia w Przystani Leśniów na wszystkich czekają warsztaty robienia pierniczków w towarzystwie św. Mikołaja. Szczegóły na załączonym plakacie.

Natomiast 9 grudnia zapowiada się słodka sobota i  mikołajkowe atrakcje w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokuss z warsztatami świątecznymi oraz w Przystani Leśniów z Mikołajem, Elfem i kolorowymi pierniczkami. Szczegóły na załączonym plakacie.
- Otwieramy kalendarz rezerwacji WARSZTATÓW WYJAZDOWYCH - Świąteczne ekoozdoby – zachęcają pracownicy Etnojury. - Wszystkie propozycje na stronie http://etnojura.pl/swiateczne-eko-ozdoby/. Dla stałych klientów oczywiście rabat.

Bardzo interesujaca zapowiadają się również warsztaty kulinarne, plastyczne w Zagodzie Maciejówka. Tutaj można ulepić pierożki i uszka wigilijne z kapustą i grzybami. Oferta łączona z Hokus Pokuss i Starym Młynem w Żarkach. Szczegóły na załączonym plakacie.

Specjalne zaproszenie w okresie przedświątecznym kieruje do wszystkich Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki. W dniu 9 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste rozświetlenie  choinki, która stanie przy budynku MGOK w Żarkach.
W programie: spotkanie ze Świętym Mikołajem, muzyka i słodycze, mile widziane świąteczne przebrania. Następnie o 17.10  zapraszamy wszystkich na przedstawienie mikołajkowe pt. „Spotkanie zimowe” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych z Trzebini.
Dodatkową atrakcją, po przedstawieniu będzie występ Zumba Kids z Positive Energy.
Po przedstawieniu możliwość wręczenia indywidualnych prezentów przez Świętego  Mikołaja. Zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków. Wstęp wolny.

 

 

czytano: 1889 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy