Cherbacianka w Żarkach

Strona główna » Baza noclegowa i gastronomiczna » Gdzie zjeść » Cherbacianka w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Wyśmienite herbaty z różnych stron świata oraz włoska kawa Musetti, do tego wybór wśród gofrów, serników, szarlotek, ciastek o różnej wielkości i smakach. W Żarkach powstał nowy lokal gastronomiczny z myślą o mieszkańcach i gościach. Pod jednym dachem znalazło się miejsce dla miłośników herbaty, ziół, kawy i słodkości w towarzystwie książek, ikon i obrazów. Kawiarnia znajduje się w centrum jurajskiego miasteczka. Jest prowadzona przez Fundację Anioł Miłosierdzia z siedzibą w Żarkach pod tym samym adresem, co nowa inicjatywa  kulinarna.

- Urzekło nas zdjęcie sprzed wojny. Przedstawia na schodkach dwie panie. Jedna z nich, we wzorzystej sukience na lewo, to Cecylia Grzybek, która na Starym Rynku prowadziła Chrześcijańską Cherbaciankę. Uznaliśmy, że warto nawiązać do tego, co było i stworzyć dzisiaj takie miejsce – mówi Dorota Nowakowska w imieniu Fundacji Anioł Miłosierdzia. – Na ten moment historyczne nawiązane do szyldu i nazwy spowodowało, iż nie ma dnia, aby ktoś nas nie poinformował o błędzie w pisowni. A my za każdym razem opowiadamy o przedwojennej Chrześcijańskiej Cherbaciance i zachęcamy do wejścia.

Dla gości przygotowano 32 miejsca siedzące przy stołach czteroosobowych. Umeblowanie i wyposażanie w jasnej tonacji wkrótce zostanie uzupełnione o archiwalne zdjęcia z Albumu Dawne Żarki. Najważniejszy jest jednak świat kawy, herbaty i ziół. Można ich spróbować na miejscu, zabrać na wynosi lub kupić w większym opakowaniu. Na miejscu do zakupu akcesoria związane z herbatą, w tym dzbanki do zaparzania. Są różne oryginalne kawy, w tym smakowe oraz  herbaty. Szczególnie polecana ta o nazwie Uśmiech Gajowego czarna z trawą cytrynową, truskawką, maliną, jeżyną, jagodą i kwiatem nagiętka.

 - Szeroki wybór ciast i ciastek, a także gofry w różnych odsłonach na pewno przyciągną smakoszy słodkości i na to liczymy – mówi Dorota Nowakowska.- Wszystko to po to, aby  można było się spotkać z  drugim człowiekiem, przy dobrej kawie lub herbacie i po prostu, bez pośpiechu miło spędzić czas.

Na miejscu w cherbaciance znajduje się też sklep z dewocjonaliami: obrazy, ikony, świece, różańce, modlitewniki, książki, karki okolicznościowe z wydawnictwa Świętego Pawła.

Istnieje możliwość organizacji przyjęcia okolicznościowego, a także organizacji spotkań z herbatą i kawą pod grupy wycieczkowe. Na miejscu działa też Biuro Podróży nastawione na organizację pielgrzymek.

GODZINY OTWARCIA:

Pon.- sob. - 9.00 - 19.00

Niedz. - 13.00 - 19.00

Dane teleadresowe:
Chrześcijańska Cherbacianka
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 1, 42 – 310 Żarki
tel. 885 021 535 (cherbacianka i sklep)
mail: cherbacianka@aniolmilosierdzia.org
http://AniolMilosierdzia.org/
Fb: https://www.facebook.com/Cherbacianka

 

 

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy