Zagroda Edukacyjna Maciejówka

Strona główna » Turystyka » Edukacyjna » Zagroda Edukacyjna Maciejówka

wielkość tekstu:A | A | A

Zagroda Edukacyjna "Maciejówka" w Ostrowie w gm. Żarki, powstała 2005 r. z pasji tworzenia i realizacji pomysłów warsztatów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych oraz domowej kuchni. Hasło przewodnie zagrody brzmi „Maciejówka moje miejsce na ziemi”.

Maciejówka oferuje szereg warsztatów kulinarno-plastycznych dla dzieci jak i osób dorosłych. Uczestnicy warsztatów rozwijają twórcze pomysły poprzez warsztaty nauki filcowania wełny, robienia mydełek, tworzenia Misiów Przytulisiów, warsztatów kulinarnych, wyprawy do lasu – quest.

Na warsztatach filcowania tworzone są obrazy z filcu, kwiaty, biedronki, motyle i inne ozdoby. Uczestnicy dowiadują się, skąd się wzięła wełna i jak ją przerobić, co znaczy gręplować i jak pracuje się na wrzecionie. 

Podczas warsztatów mydełkowych Maciejówka zamieni się w małą, pachnącą fabrykę mydła, w której każdy stworzy swoje własne, niepowtarzalne mydełko, o wybranym przez siebie, kształcie, kolorze i zapachu.  Dodatkowo mydełkowe warsztaty urozmaici  próba prania na tarze, wyżymania w pralce i maglowania. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólne puszczanie baniek mydlanych.

Podczas warsztatów Misie-Przytulisie każde dziecko powyżej 3 roku życia zrobi własnoręcznie swoją przytulankę. A na koniec udekoruje ją według własnego pomysłu. Praca bez  użycia igły.

Maciejówka dla fanów gier terenowych przygotowała Quest- Szukamy lisiej jamy. W czasie wędrówki uczestnicy zabawy wędrują z mapą po lesie, szukając śladów leśnych zwierząt, podziwiając przyrodę, rozwiązując różne zadania, szukając ukrytego w lesie skarbu.  

W Kulinarnym Klubie Maciejówki  podczas warsztatów każde dziecko wcieli się w rolę małego kucharza. Uczestnicy poznają tajniki kucharskiego fachu robiąc od podstaw pierogi, kluski śląskie czy kolorowe szaszłyki

Na miejscu istnieje możliwość zamówienia obiadu dla grupy- zupa, pierogi własnej produkcji i inne. 

Zobacz film z  Maciejówki: https://www.youtube.com/watch?v=bE0G6IEOzUI

 

Dane teleadresowe:

Zagroda Edukacyjna Maciejówka

Ostrów ul.Jurajska 70, 42-311 Żarki Letnsko

tel. 609 989 464,

dekoracje3@onet.eu

http://www.zagroda-maciejowka.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy