Zagroda w Agrogospodarwstwie Pod Skałką w Przybynowie, ul. Częstochowska 1.

Strona główna » Przewodnik turystyczny » Szlak Zagród Agroturystycznych » Zagroda w Agrogospodarwstwie Pod Skałką w ...

wielkość tekstu:A | A | A

Jeśli mieliśmy już przyjemność poznać owieczki, kozy i strusie w poprzednich zagrodach  to teraz przyszedł czas na inne zwierzęta. Sporą ich liczbę możemy spotkać w Agrogospodarstwie  Pod Skałką. Cieszą się tam z dużego wybiegu, kontaktu z naturą.   Jest to także oaza różnych gatunków zwierząt, często przez miejscowych nazywana Zwierzyńcem, w którym poznamy  Kangura Rysia, a następnie Alpaka Lucka albo Wielbłąda Bazyla.  A może dobrym pomysłem byłoby zwiedzenie szlaku „ od tyłu” w czasie przejażdżki bryczką z panem Arturem?  Decyzja należy do was.

"Pod skałką" to nie tylko zagroda, to także Miniskansen. Prezczytaj poniższy artykuł a dowiesz się więcej.

Co chciałbym przekazać swoim dzieciom, wnukom??? Może opowiem im o moim dzieciństwie, o dzieciństwie moich rodziców, dziadków. O rzeczach, które były, a których już nie ma, które nie przetrwały. W taki właśnie świat przeniesiemy się odwiedzając Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie. W starej, drewnianej chacie odrestaurowanej z wielkim pietyzmem odnajdziemy stary piec, piękne ręcznie żłobione meble z duszą, narzędzia codziennego użytku. Stąpając po drewnianych deskach podłogi odwiedzamy kolejne izby, które zobrazują życie na wsi w dawnych latach. Kołowrotek, ręcznie dziergane obrusy  i wiele innych. Organizowane są warsztaty, spotkania, prowadzone są zajęcia edukacyjne ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Wokół chaty drewniane ogrodzenie. Tuż przy chacie odnajdziemy kuźnię z przełomu XIX I XX wieku z oryginalnym sprzętem, który służy jeszcze dzisiaj do wyrobu podków.  W zagrodzie powstaje ekspozycja starych narzędzi domowych i rolniczych. Do oglądania są bryczki  i stare sanie dawniej używane na wsi pod Częstochową.

Ofertę agrogospodarstwa i mini skansenu uzupełnia zwierzyniec, w którym są: wielbłąd, lamy, alpak, kangur, kuce, kozy, owce i wiele innych zwierząt. Nieopodal woliera z  ptactwem ozdobnym, kaczkami, drobiem domowym.

 

Agrogospodarstwo Pod Skałką z Miniskansenem Wsi Jurajskiej jest jedną z czterech obiektów z województwa śląskiego, które należą do Ogólnopolskiej Sieć Zagród Edukacyjnych prowadzonych  przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Sieć służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych.


Agrogospodarstwo Pod Skałką z Miniskansenem Wsi Jurajskiej jest jedną z czterech obiektów z województwa śląskiego, które należą do Ogólnopolskiej Sieć Zagród Edukacyjnych prowadzonych  przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Sieć służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Skałką"
Barbara i Artur Socha
42-310 Przybynów, ul. Szkolna 34
 tel. (34) 314 88 29, kom. 515 128 182
www.agroskalka.pl
e-mail: info@agroskalka.pl

 

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy