Targi z Żarkami-naszym miejscem na Jurze

Strona główna » Aktualności » Targi z Żarkami-naszym miejscem na Jurze

wielkość tekstu:A | A | A

Już od tego piątku do niedzieli (18 - 20 marca 2016) w Katowicach  odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2016.

 Gmina Żarki jest jednym z wystawców.  Znajdziecie nas na stoisku Województwa Śląskiego przy wspólnej ladzie ze Związkiem Gmin Jurajskich i innymi atrakcjami z Jury. Impreza odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy al. Korfantego.

Gmina Żarki zadebiutowała w tym roku na targach turystycznych. Wspólnie z Województwem Śląskim i Związkiem Gmin Jurajskich byliśmy obecni na Tour Salonie w Poznaniu w lutym, teraz przed nami targi w Katowicach, będziemy jeszcze promować się w Warszawie na 21. Targach Turystyki i Wypoczynku. Ponadto Związek Gmin Jurajskich zaprosił nas do wspólnego wystawiana się w ramach Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu w ostatni weekend lutego. Z tego zaproszenia chętnie skorzystaliśmy.

 

Warto dodać, że podmioty turystyczne z Żarek zadbały o dodatkowe  atrakcje.

W piątek, 18 marca Zagroda Edukacyjna Maciejówka z Ostrowa zaprasza na warsztaty filcowania. Z owczej wełny czesankowej, za pomocą specjalnej igły, będzie można zrobić zajączka, kurczaczka, serduszko lub inną  ozdobę. Na miejscu będzie można zobaczyć wyroby z owczej wełny, obrazy, szale i inne wyroby rękodzielnicze. Będzie również reprezentacja z nowego multimedialnego Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.

 Z kolei w sobotę, 19 marca, wspólnie z Etnojura.pl z Żarek zrobimy brzozowe kryzy - dekoracje dla wiosennych żonkili, wianki na świąteczne stoły, a dzieci motają kurczaczki, kurki, zające i pisanki.

 

- Animacje będą dostępne w trakcie trwania targów na stoisku Województwa Śląskiego - informuje Agnieszka Sikorska, dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną targów w Katowicach: http://www.globalnie.fairexpo.pl/index.php

 

Udział w targach wsparto z  budżetu Gminy Żarki oraz z środków: Manufaktury Słodyczy Hokuss Pokuss, EtnoJura, Przystani Leśniów w Żarkach, Agrogospodarstwo Pod Skałką w Przybynowie, Zagrody Maciejówki w Ostrowie.

czytano: 2177 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy