Jurajska Bajka

Strona główna » Aktualności » Jurajska Bajka

wielkość tekstu:A | A | A

Nowe gospodarstwo agroturystyczne powstało w Przybynowie w Gminie Żarki. Właścicielka Teresa Gradzik przygotowała trzy pokoje oraz łazienkę z myślą o przyjmowaniu gości.

- Postanowiłam zmienić swoje życie. Kupiłam dom w Przybynowie i przeprowadziłam się do jurajskiej wioski zostawiając życie w mieście – mówi Teresa Gradzik.

Pokoje są urządzone w domu otoczonym rozległym zielonym podwórkiem. Na parterze mieszkają gospodarze, a na piętrze trzy pokoje przygotowano z myślą o gościach. Łącznie miejsc wystarcza dla 11 wypoczywających.  Wszystkie pokoje mają jedną wspólną łazienkę z wanną. Na ten moment gospodarze i goście korzystają z jednej kuchni, ale w przygotowaniu jest niezależna kuchnia tylko dla gości.

- Każdy pokój duży i przestronny, wielkości 20 metrów kwadratowych. W dwóch pokojach znajdują się po dwa łózka pojedyńcze i rozkładana kanapa. Trzeci pokój jest z łóżkiem małżeńskim i łóżkiem pojedynczym. Każda sypialnia jest urządzona w innym stylu i kolorze – dodaje  gospodyni.

Dom z przodu domu jest otoczony ogrodem. Z tyłu domu przygotowano miejsce do parkowania na ogrodzonej posesji. Na podwórku dla gości jest również miejsce do wypoczynku oraz specjalna wiata, która stanowi rodzaj letniej kuchni z widokiem na pola i łąki.

- Znam się na medycynie naturalnej. Sama ją praktykuję od wielu, wielu lat. Zamierzam w swojej działalności agroturystycznej wykorzystać te umiejętności – dodaje Teresa Gradzik. – Jestem również bioenergoterapeutą, refleksologiem, Mistrzem Gongu, Biomasażystą. Pozwoli mi to na stworzenie ofertę wypoczynku, które wyróżniają się na tle innych oferowanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W październiku zaproponowałam gościom warsztat t worzenie orgonitów.

Nowe gospodarstwo agroturystyczne jest położone przy wjeździe do Przybynowa od strony Żarek. Jest stąd blisko do atrakcji jurajskiego miasteczka Żarki – Sanktuarium Leśniowskiego, Muzeum Dawnych Rzemiosł, dawnej synagogi.

- Na miejscu w Przybynowie jest Miniskansen Wsi Jurajskiej, co stanowi nie lada atrakcję dla turystów. Z Przybynowa jest również niedaleko do zamków w Olsztynie, Mirowie i Bobolicach. Położenie blisko atrakcji na pewno ułatwi prowadzenie nowej działalności – dodaje pani Teresa.

INFO:

Gospodarstwo Agroturystyczne Jurajska bajka

Przybynów, ul. Żarecka 4

42-310 Żarki

tel. kom.: 793 – 149 - 928

email: teresa-gradzik@wp.pl

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010076496593&fref=ts


(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki)

 

czytano: 2628 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy