Blogerzy w Gminie Żarki

Strona główna » Aktualności » Blogerzy w Gminie Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

Blogujące rodziny odwiedziły Gminę Żarki. Grupa przyjechała w ostatni weekend wakacji na specjale zaproszenie Śląskiej Organizacji Turystycznej. Na trasie podróży znalazły się: Muzeum w Starym Młynie, sanktuarium leśniowskie, Manufaktura Słodyczy, EtnoJura, Żareckie Jarmarki. Była również przejażdżka po jurajskich bezdrożach gazikami restauracji Przystani Leśniów. Pierwsze wrażenia już pod adresem: http://www.podrozehani.pl/2015/08/zarki-wzduz-i-wszerz.html?m=1 Pierwsza wizyta odbyła się w maju.

- Po sukcesie ostatniego study touru dla blogerów podróżniczych zorganizowano kolejny wyjazd – tym razem dedykowany blogującym rodzinom – mówi Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Dziecięce atrakcje i śląskie smaki w całym województwie testowali: Edi (ate-trips.blogspot.com), Malwinka (kasai.eu), Alicja (wszedobylscy.com), Kalinka i Maciek (osiemstop.pl) oraz Hania http://www.podrozehani.pl . Na trasie blogerzy poznawali również kuchnię województwa śląskiego, m. in. w lokalach Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki – Restauracji Hotelu Spa Laskowo w Jankowicach, Karczmie Rogatej w Bielsku-Białej oraz Zajeździe Hetman w Kroczycach. Wśród odwiedzonych miejsc były: Muzeum Śląskie i Strefa Kultury, kolejka ELKA, Skansen i Planetarium, czyli atrakcje Parku Śląskiego, Kolejka Wąskotorowa w Rudach, bajkowe atrakcje Bielska-Białej, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Chlebowa Chata w Górkach Wielkich i  Żarki ze swoją najnowszą atrakcją – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie na czele.

- Muzeum to nowy produkt turystyczny nie tylko Żarek, ale i północnej części województwa śląskiego – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski – Blogerzy w Żarkach nie ograniczyli się jednak tylko i wyłącznie do Starego Młyna.

- Blogerzy gościli z dziećmi i to dla nich wyjazd miał być atrakcyjny – dodaje Katarzyna Kulińska-Pluta, odpowiedzialna za promocję i turystykę w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. – Goście spróbowali obwarzanek i tatrarczucha na żareckim targu, zajrzeli na targ zwierzęcy, następnie pracownia EtnoJura, gdzie organizowane są warsztaty dla dzieci, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss z pokazem robienia słodyczy i do tego jeszcze jurajskie bezdroża pokonywane gazikami, które można wypożyczyć z Przystani Leśniów.

W trakcie wizyty w Żarkach blogerzy dowiedzieli się również o istnieniu edukacyjnych zagród u Strusia w Przybynowie i Maciejówki w Ostrowie, Miniskansenie Wsi Jurajskiej w Przybynowie, ścieżkach pieszo-rowerowych, rodzinnych błogosławieństwach i rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

Niedługo będzie się można o tym przekonać czytając blogi:http://osiemstop.pl/ http://wszedobylscy.com/ http://kasai.eu/ i http://ate-trips.blogspot.com/.

fot: Barbara Salomon-Szympruch Śląska Organizacja Turystyczna

tekst: K. Kulińska-Pluta UMiG Żarki

czytano: 2527 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy