Pobiegli i pomaszerowali - podsumowanie II Biegu Jurajskich Ścieżek

Strona główna » Aktualności » Pobiegli i pomaszerowali - podsumowanie II Biegu ...

wielkość tekstu:A | A | A

Dokładnie 237 biegaczy stanęło na starcie II Biegu Jurajskich Ścieżek w miniona niedzielę (26.04.). Sportowych emocji nie brakowało, a uczestnicy imprezy doli z siebie wszystko. Jedni biegli, inni maszerowali. Wszystkich połączył wspólny wysiłek i aktywność. II Bieg Jurajskich Ścieżek przyciągnął do Żarek ludzi aktywnych i pełnych pasji. W półmaratonie rywalizowało ze sobą 84 biegaczy, w biegu na 10 km wystartowały 103 osoby, w Nordic Walking na 10 km rywalizowało 50 zawodników. Zawodnicy trasę ocenili jako wymagającą, ale dobrze przygotowaną.
- Gmina Żarki stawia na sport i turystykę. Dbamy o infrastrukturę w tym zakresie – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.  - Życzę wszystkim udanego startu i szybkiego powrotu do mety.

W półmaratonie najlepszy okazał się Piotr Magiera z Myszkowa z czasem 1:14:25, drugie miejsce zajął Dariusz Wilk z Będzina (1:18:14), trzecie miejsce zdobył Jakub Caban z miejscowości Moskorzew (01:19:25). Wśród pan w tej kategorii triumfowała Agnieszka Janocha z Żarek Letniska (1:34:12), druga była Justyna Sadzik z Będzina (1:35:50), trzecia Mariola Pasikowska z Żarek (1:45:18).
Specjalny blok imprez został zorganizowany dla najmłodszych. Dzieci miały zapewniono szereg atrakcji na obszarze Turystycznej Frajdy. Tu panie z przedszkola w Żarkach prowadziły animacje dla dzieci tu również specjalne zabawy z filcem organizowała Iza Szewczyk z Zagrody Maciejówka. Niespodzianki dla najmłodszych w konkursach ufundowali:  Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, EWERRO Sp. z o.o. Zorganizowano również specjalny bieg dla dzieci na odcinku 1 km.
 

II Bieg Jurajskich Ścieżek organizował Urząd Miasta i Gminy w Żarkach we współpracy z licznym gronem wolontariuszy oraz instytucji. Współorganizatorami byli: LKS Zieloni Żarki, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa, Przedszkole w Żarkach.

- Cieszę się, że biegi na jurajskich ścieżek cieszą się powadzeniem – powiedział Andrzej Jakóbczak, jeden z organizatorów, radny Rady Miejskiej w Żarkach. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej sportowej imprezy.

Wśród sponsorów znaleźli się: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, PROMAR, Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, EWERRO Sp. z o.o., Szkoły STM Częstochowa.
Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Przeor Klasztoru Ojców Paulinów ojciec Jerzy Kielech.

Wyniki dostępne pod adresem: http://wynikionline.pl/main/scores/event/15040026/m/1

Film z biegu dzięki uprzejmości Marcina Pasikowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=5q4Udzt_0A8&feature=share

 

A za rok zapraszamy na kolejne edycje:)

czytano: 2564 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy