Etnojura w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Etnojura w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W gminie Żarki powstało kolejne interesujące miejsce. Pracownia Etnojura przy ul. Leśniowskiej 26 zaprasza na wycieczki i warsztaty. Dawne metody wyplatanie wikliny, robienie lalek motanek, druku na tkaninie to tylko niewielki fragment działalności. W każdym razie na pewno czeka nas tu wesoła zabawa z naturalnymi, ekologicznymi materiałami. To propozycja dla grup, rodzin, turystów indywidualnych. Wszystko pod  okiem instruktorów i animatorów.

 

- Nie mamy zamku, ale wykorzystujemy swoje turystyczne położenie na Jurze i nasi mieszkańcy uwierzyli, iż połączenie turystyki i edukacji może przynieść bardzo dobry efekt; mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

 

Miniskansen Wsi Jurajskiej, Zagroda Maciejówka, czy u Strusia to już od dawna funkcjonujące produkty turystyczne. W ub. roku w Żarkach pojawiła się Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, w której każdy może wyprodukować własnego lizaka, w Przystani Leśniów są warsztaty robienia pizzy, a przyjazna dzieciom stajnia Jaroszówka zaprasza do poznanie życia koni.

 

Pracownia EtnoJura  ruszyła od wtorku (21 kwietnia). Posiada ofertę dla  dzieci od 4. roku życia po młodzież licealną.

- W zależności od oczekiwań turystów, ich wieku i upodobań dzieci, możemy zaplanować dowolne atrakcje. Pytamy tylko, ile lat będą mieć nasi goście oraz ile czasu chcą  spędzić w Żarkach- mówi Dagmara Muszyńska, inicjatorka pracowni.

 Programy spędzania wolnego czasu są już dostępne na stronie: www.etnojura.pl

 

W najbliższą sobotę 2.05. zajecia pod hasłem Koszyk od A do Z. Zabawa dla dorosłych i młodzieży od 12 lat.

 

Zajęcia w okresie jesienno-zimowym będą się odbywać w budynku. Atutem pracowni jest jednak rozległe zielone podwórko. Będzie wykorzystywane przy ładnej pogodzie. Na pewno w czerwcu, w ogrodzie będzie można przypomnieć sobie lub poznać dawne miejskie i wiejskie zabawy, posiłować przy robieniu powrozów i nie tylko.

 

Pracownia działa na rzecz grup zorganizowanych, ale swoje miejsce mogą tu również znaleźć turyści indywidualni. W ramach oferty letniej Żarek Szalone warsztaty etno będą się odbywać w każdy weekend (od 25 kwietnia).

 

- Niezależnie od wieku i od pory dnia, niezależnie czy to wypad rodzinny, czy towarzyski -  w każdy weekend można wziąć udział w warsztatach z dowolnym materiałem: żywą wikliną, brzozą, słomą, gazetą. Można zacząć od podstawowych technik albo realizować własne pomysły – zaprasza Dagmara Muszyńska.

EtnoJura

 

Pracownia Etnodizajnu

ul. Leśniowska 26, 42-310 Żarki

tel: 730-950-551

kontakt@etnojura.pl, www.etnojura.pl

czytano: 5564 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy