Uwaga. Utrudnienia w ruchu kołowym Leśniów 2 i 9 lipca.

Strona główna » Aktualności » Uwaga. Utrudnienia w ruchu kołowym Leśniów 2 i ...

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 2 lipca odbywają się główne uroczystości związane z 50-leciem koronacji figury Matki Bożej Patronki Rodzin. Rozpoczął działanie specjalny sztab powołany do zapewnienia bezpieczeństwa w czasie uroczystości.  Sztab składa się z policjantów, strażaków, przedstawicieli leśniowskiego sanktuarium oraz miasta Żarki. Ustalono już podstawowe zasady związane z bezpiecznym dojazdem na miejsce uroczystości.

Autobusy będą mogły zaparkować na terenie targowiska miejskiego przy ul. Ofiar Katynia (przy drodze wojewódzkiej nr 789).

Kierowcy indywidualni proszeni są o przejazd drogą nr 793 w kierunku Świętej Anny i Złotego Potoku i parkowanie na położonym przy tej drodze osiedlu 600-lecia.  Samochody osobowe można również parkować na terenie targowiska miejskiego przy ul. Ofiar Katynia (przy drodze wojewódzkiej nr 789).

Nowa droga z Osiedla 600-lecia w kierunku Leśniowa – przedłużenie ul. Chryzantem (tzw. obwodnica Leśniowa, przedłużenie ul. Chryzantem) będzie tego dnia zarezerwowana dla przejazdu policji, karetek, służb porządkowych.

Zarówno policjanci, jak i strażacy zaangażowani w pracę sztabu podkreślają, iż dojazd samochodem pod sanktuarium będzie niemożliwy.  Każdy musi się liczyć, i z tym, iż ostatni odcinek podróży musi pokonać na piechotę. Parking  przy ul. Leśniowskiej najbliżej sanktuarium zostanie wykorzystany na potrzeby służb i osób niepełnosprawnych ruchowo.

W dniu 2 lipca będzie zamknięta ul. Leśniowska łącząca centrum miasteczka z sanktuarium. Samochodem nie będzie można przejechać od skrzyżowania ulic Leśniowskiej i Piaski. Służby zamkną również odcinek w stronę Przewodziszowic od sanktuarium do ul. Wschodniej.

W minioną niedzielę do mieszkańców dzielnicy Żarek - Leśniowa została skierowana prośba od przeora Jacka Toborowica  i burmistrza Klemensa Podlejskiego,  aby udostępnili  na działkach i posesjach miejsca parkingowe. Natomiast do mieszkańców Żarek została skierowana sugestia, aby w dniu uroczystości pozostawili  auta w garażach. A do sanktuarium udali się pieszo lub jeśli to niemożliwe, to korzystali z parkingów na Osiedlu 600-lecia.

Mieszkańcy Leśniowa zostali poproszeni o ograniczenie wyjazdów w dniach 2 lipca.  Służby porządkowe radzą, aby auto zaparkować u rodziny lub znajomych w sąsiednich dzielnicach, ponieważ w godz. 10.00 – 15.00  należy liczyć się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu kołowym zarówno w sobotę i niedzielę.

W dniu 9 lipca (niedziela) służby porządkowe nadal będą czuwały nad bezpieczeństwem osób biorących udział w uroczystościach. Tego dnia jednak jako parking będzie wykorzystany przede wszystkim plac targowy przy ul. Ofiar Katynia (DW nr 789).
 

 

Program Obchodów Jubileuszowych w Leśniowie:

2 lipca godz. 11:00 – Główne Uroczystości Odpustowe - przewodniczy Ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski oraz biskup Andrzej Przybylski

Oprawa muzyczna Mszy Św. - Chór "Lira" z Wieruszowa pod dyrekcją br. Franciszka Bulandy OSPPE

Koncert pt. W Hołdzie Leśniowskiej Pani w wykonaniu "Capella Vartiensis" i Młodzieżowego Chóru "Tutti" którym będzie towarzyszyć Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna pod dyr. Leopolda Stawarza

3-8 lipca – godz. 18:30 Procesja Maryjna z Różańcem w Ogrodzie Różańcowym a następnie Eucharystia z homilią - przewodniczy o. Bogdan Waliczek z Świdnicy

9 lipca – Odpust ku czci Matki Bożej Leśniowskiej - przewodniczy Ks. Bp Wiesław Szlachetka z Gdańska

13 sierpnia – Rocznica Koronacji - przewodniczy Ks. Abp Józef Michalik z Przemyśla

Patronat medialny: TVP Katowice, Tygodnik Niedziela, Radio Jasna Góra

czytano: 2553 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy