Warsztaty z biegówek!!!

Strona główna » Aktualności » Warsztaty z biegówek!!!

wielkość tekstu:A | A | A

Narty biegowe. Warsztaty bezpłatne 15 lutego.

 

Klub z Przewodziszowic zaprasza wszystkich chętnych na kolejne warsztaty które odbędą się  w niedzielę (15.02.). Start godz. 10.00. Na miejscu można wypożyczyć narty biegowe. Osoby, które dysponują własnym sprzętem proszone są o przywiezienie swoich nart. Zgłoszenia przyjmuje i szczegółowe informacje udziela  Andrzej Jakóbczak  tel. 664 715 931.

 

Narty biegowe można również wypożyczyć w :

-  Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach. Pod adresem Suliszowice 14a wypożyczalnia działa codziennie. Gospodarz wydaje sprzęt po wcześniejszym uzgodnieniu kontakt 605 836 111.

-  W Przewodziszowicach narty można wypożyczyć każdego dnia. Szczegółowe informacje pod numerem 664715931, 516682092.

- Przystań Leśniów przy ul. Źródlanej 5 w Żarkach, tel. 887 803 303. http://przystanlesniow.pl

- Zaręczam, że kto spróbuje to na pewno nie pożałuje, bo sport to zdrowie. Zamiast telewizora lepiej obejrzeć Jurę na żywo i przy okazji zrzucić parę  zbędnych kilogramów – przekonuje Andrzej Jakóbczak.

 

Relacja z warsztatów 8.02.2015 rok

Nic dodać, nic ująć:   https://www.youtube.com/watch?v=tHpKvOVM9ME&feature=youtu.be

Film udostępniony przez: Andrzej Wrona

 

 

Relacja z warsztatów- 1.02.2015 rok

Przy bezchmurnym niebie,  z uśmiechem i dobrym humorem grupa 30 uczestników warsztatów wyruszyła na podbój ścieżek pieszo-rowerowych w okolicy Przewodziszowic.

Najpierw rozgrzewka, potem technika, by w końcu ruszyć w teren. Miłośnicy nart biegowych przybyli licznie na warsztaty biegowe, które organizował Klub Biegacza Narciarskiego w Przewodziszowicach w miniona niedzielę (1.02.). Przechadzka na nartach zgromadziła amatorów m.in. z Częstochowy, Myszkowa, Łodzi, Zabrza, Katowic, Radomska a nawet Krakowa.

Ze względu na różny poziom zaawansowania uczestników podzielono na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną.

Jak dobrać narty, jak wygląda technika, jak zmniejszyć prędkość na zjeżdzie z wzniesień- te podstawowe informacje uzyskali od organizatorów warsztatów Andrzeja Jakubczaka oraz Łukasza Jakóbczaka Ci, którzy po raz pierwszy założyli biegówki. W chwilę po tym początkujący narciarze mogli spróbować przejść- przejechać swoją pierwszą trasę. Częsć trasy nr 3a ściezek pieszo rowerowych na odcinku: Przewodziszowice- Czatachowa. Różnica terenu wymagała od uczestników siły walki: "ja kontra niewielki, ale rozciągnięty w terenie podjazd", po chwili wytchnienia: " ja kontra zdałoby się wydawać niewielki spadek terenu."

Emocjom, wysiłkowi, niegrożnym upadkom ale przede wszystkim dobrej zabawie nie było końca. Aktywność dla chętnych w każdym wieku, tępo przejazdu dobrane do indywidualnych możliwości. W miłym towarzystwie spędzone niedzielne przedpołudnie. Polecamy:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytano: 4739 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy