Pracownia Zabawek Stodoła w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Pracownia Zabawek Stodoła w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Jurajskie turystyczne miasteczko Żarki zyskało ową atrakcję turystyczną. Oficjalnie oddano do użytku pracownię w prawdziwej wiejskiej stodole. Jest to miejsce twórczej zabawy nie tylko dla dzieci. To tu samodzielnie można stworzyć drewnianą lub szmacianą zabawkę. Oferta dla turystów indywidualnych, ale również dla grup zorganizowanych, szczególnie  szkolnych i przedszkolnych.

Gospodyni tego miejsca to Dagmara Muszyńska i właśnie na jej ręce kwiaty złożył burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski gratulując przedsięwzięcia. Kwiaty i specjalne podziękowanie złożyli również pracownicy, którzy w pracowni otrzymali pracę.

- Miejsce to zostało stworzone z udziałem dofinasowania w ramach spółdzielni socjalnej – powiedziała Dagmara Muszyńska. – Zatrudnione osoby obsługują m.in. turystów, bo  Pracownia Zabawek Stodoła to nowa atrakcja turystyczna.

W dniu otwarcia nie zabrakło dzieci, dla których zorganizowano specjalne warsztaty przy stodole  i w sąsieku, który został klimatycznie przygotowany pod pełnienie nowej funkcji. Wygodne stoły do pracy, kącik wypoczynkowy dla opiekunów, a dla pracujących niewielka stolarnia.

- Pracownia jest miejscem twórczej zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym materiałem, z którego wykonywane są zabawki jest drewno, ale uczestnicy warsztatów mogą dla siebie, z pomocą instruktorów, wyczarować i Przytulanki i inne szmaciane zabawki inspirowane dziecięcą i młodzieżową popkulturą – dodaje D. Muszyńska.

Stodoła do końca października czeka na gości w każdą sobotę od godziny 14.00 do 18.00. Wcześniej w godzinach 10:00-14:00 warsztaty artystyczne w EtnoJurze przy ul. Leśniowskiej 26.  EtnoJura mieści się tuż przy targowicy i warto wiedzieć, iż proponuje warsztaty z opcją “Mama zwiedza jarmark”. Dzieci zostają na warsztatach w pracowni, a rodzicie mają czas na “zwiedzenie” jarmarku.

Jeśli chodzi o warsztaty dla grup, to z pewnością stodoła jest świetnym miejscem na wycieczkę klasową lub przedszkolną. Wystarczy zadzwonić, a konkretna oferta zostanie przygotowana pod kątem grupy i jej wymagań oraz połączona w pakiecie z innymi produktami turystycznymi, jak Stary Młyn, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, EtnoJura, zagrody: Maciejówka, czy Agroskałka oraz sanktuarium Leśniowskim.

INFO PRAKTYCZNE

PRACOWNIA ZABAWEK S T O D O Ł A
Zabytkowy Zespół Stodół – Jarmark Żarecki, 42-310 Żarki
tel. 730-950-551, 731-926-776, 531-309-130
kontakt@pracownia-zabawek.pl

http://pracownia-zabawek.pl

https://www.facebook.com/pracowniastodola/?fref=ts

czytano: 5299 razy, źródło: turystykazarki.pl

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Ankieta

Która z informacji na stronie okazała się najbardziej pomocna przy organizacji wypoczynku na terenie Gminy Żarki?

 • 17.9%
 • 42.9%
 • 14.3%
 • 10.7%
 • 14.3%
archiwum ankiet
Informacja o projekcie UE

Miasto i Gmina Żarki
42-310 Żarki, ul. Kościuszki 15/17

tel.: (34) 314 80 36
e-mail: poczta@umigzarki.pl

 • w_warsztacie_kolodziejskim448
 • sala_rzemiosl260
 • rzezby_przed_budynkiem1777
 • wnetrze_sali_poswieconej_mlynarstwu_i497
 • muzeum_dawnych_rzemiosl_w_starym_mlynie-_sala376
 • muzeum_dawnych_rzemiosl__w_starym_mlynie_w6672
Turystyka Żarki – portal poświęcony szeroko pojętej tematyce turystycznej na terenie Gminy Żarki oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Informacje o miejscach noclegowych, lokalach z gastronomią, wyznaczanie tras wędrówek, mapy szlaków turystycznych, propozycje spędzenia wolnego czasu, opisy atrakcji na jurze i wiele innych przydatnych informacji.
Facebook
Zapytanie
Poleć stronę
Księga gości
Zobacz wpisy